دعاوی حقوقی برخلاف دعاوی کیفری که همراه با ضرر مالی و جانی است، بیشتر آسیب های عاطفی و خانوادگی را به دنبال دارد، و نیاز است که به کمک وکیل مجرب در گلپایگان به حل این گونه مسائل پرداخت. در چالش های حقوقی می‌توان با مراجعه به وکلا روش قانونی‌ و اصولی برخورد با این مشکلات را در پیش گرفت. دعاوی حقوقی دسته بندی های مختلفی دارد مانند امور حسبی و خانواده که شامل طلاق و حضانت، مهریه و… می شود، و در برخی موارد مسائل مالی نقش مهمتری دارد، که دعاوی ملکی نمونه ای از آن است . 

وکیل خانواده

حفظ بنیان خانواده از جمله مهمترین وظایف افراد است، و مشاوران و کارشناسان تلاش می کنند که با ارائه راهکارهای مناسب به تداوم زندگی مشترک کمک کنند. اما گاهی اختلافات میان افراد به بن بست می رسد و ناچار برای یافتن کارشناس خبره به دفتر وکیل گلپایگان مراجعه می کنند تا با راهنمایی، مسائل حقوقی خود را حل نمایند. 

از خصوصیات وکیل خوب آن است که ابتدا می کوشد که مسئله را از زوایای قانونی مورد بررسی قرار دهد. در برخی موارد طرح دعوا در دادگاه بی اساس است و می توان با روش‌های دیگری همچون مراجعه یه مشاوران خانواده به حل آن پرداخت، بنابراین در مشاوره با وکیل تخصصی خانواده می توان میزان موفقیت در پرونده و به دست آوردن نتیجه دلخواه را ارزیابی کرد.

وکیل خانواده با در نظر گرفتن تبعات طلاق مانند تعیین نفقه و حضانت فرزندان، دادخواست مستدل و محکمی را نگارش می کند.

وکیل طلاق در گلپایگان

برخی مفاهیم در لوایح و متن قانون برای موکل نیاز به شفاف سازی بیشتری دارد که وکیل طلاق گلپایگان به خوبی این موارد را تفسیر می کند. بهترین وکیل برای موکل خود روشن می کند که طلاق می تواند انواع مختلفی داشته باشد، از جمله طلاق از طرف زوج یا زوجه، طلاق به صورت غیابی، طلاق توافقی، طلاق بائن یا طلاق رجعی که هر کدام آثار مربوط به خود را دارد. 

انواع طلاق

در طلاق یک طرفه با اصلاحاتی که در قانون جدید انجام شده است، اگر مرد درخواست طلاق داشته باشد، باید به دادگاه مراجعه کند و گواهی عدم سازش دریافت نماید. اگر طلاق از طرف زن باشد باید به کمک شروطی که در قانون و دفتر نکاح مطرح شده است، درخواست طلاق را ارائه کرد، بنابراین در هر دو مورد نیاز به تشریفات دادرسی و شنیدن اظهارات طرفین در محضر دادگاه می باشد. 

با مراجعه به وکیل می‌توان تمام امور مربوط به خانواده مانند طلاق، مهریه، نفقه و… را پیگیری نمود، و با داشتن شماره تلفن وکیل در گلپایگان در اسرع وقت مشکل حقوقی خود را مطرح و راهکار مناسب را دریافت کرد. 

وکیل مشاوره حقوقی

وکیل ملکی

ارتباط قانونی و حقوقی که بین اشخاص و اموال غیرمنقول وجود دارد، دعاوی ملکی را به وجود می آورد. اموال غیر منقول، اموالی است که امکان جا به جایی آن وجود ندارد. اموال غیر منقول می تواند شامل املاک و اراضی شود و وکیل ملکی گلپایگان به طور تخصصی هر کدام از این موارد را بررسی و پیگیری خواهد کرد. همانطور که در نقشه مشاهده شهر گلپایگان با وسعتی که دارد، طبیعتا پرونده های ملکی زیادی، به همراه خود در پی دارد.

در دعاوی ملکی سه عنوان دعاوی خلع ید، دعوای تصرف عدوانی و دعوای تخلیه ید در برخی موارد با هم مشابه و در برخی دارای تفاوت هایی می باشند و نیاز است که در این باره کارشناس حقوقی به دقت مسئله را مورد بازبینی قرار دهد. 

وکیلی که در زمینه ملکی فعالیت می کند، می بایست از تمام قوانین و مقررات ثبتی، آرا وحدت رویه، آرا اصراری و نظریات مشورتی اطلاع کامل داشته باشد و با اشراف بر پرونده های ملکی مشابه بتواند دفاعیه همه جانبه و مستندی را در دادگاه ارائه نماید.

دعاوی ملکی گستردگی فراوانی دارد، اما اگر در زمان تنظیم سند از وکیل ملکی گلپایگان کمک گرفته شود می توان از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد. وکیل مجرب صحت اسناد را مورد بررسی قرار می داد و شرایط تقدیم وجه و چگونگی تسلیم مال را مشخص می نماید و با اطلاع از امور مالیاتی تلاش می کند، که از ضرر موکل خود و پیش آمدن دعاوی ملکی در آینده جلوگیری نماید.

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی می تواند به سه صورت مطرح شود، دعاوی ملکی حقوقی، کیفری و ثبتی. در برخی موارد اگر دعوا در دادگاه حقوقی مطرح شود، امکان طرح دادخواست کیفری دیگر درباره آن وجود نخواهد داشت، مانند تصرف عدوانی، که در شرایط بالعکس اگر ابتدا در دادگاه کیفری طرح گردد، بعدا می توان از طریق حقوقی نیز آن را مورد بررسی قرار داد. همچنین اثبات حریم ملک شخصی هم از موارد متداول این حوزه است.

وکیل ملکی در شهر گلپایگان
برای بررسی پرونده ملکی خود هم اکنون با وکلای گروه مشفق در تماس باشید.

در دعاوی کیفری غیر از مسائل مالی، مسئله حبس و تأدیب هم مطرح خواهد بود، و می توان گفت آثار سنگینی را به دنبال دارد. دعاوی ثبتی ممکن است به دعاوی خانواده گره بخورد و آن زمانی است، که در جریان درخواست مطالبه مهریه که باید در مراجع ثبتی ارائه شود، اموال زوج توقیف گردد، که وکیل مجرب تمام این موارد را درباره موکل خود پیش بینی و مورد توجه قرار می دهد.

به این مقاله امتیاز بدهید!